tren

Gömülü Penis Sünneti

Anasayfa » Gömülü Penis Sünneti

Özellikle çocuk yaşlarda oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkan gömülü penis durumu, söz konusu organın karnın alt kısmındaki yağ tabakasının içine gizlenmesi olarak görülmektedir. ‘‘Gömük Penis’’ olarak da adlandırılan bu durum, her yaştaki sünnetli ve sünnetsiz bireylerde gözlenebilir. Doğuştan gelebilen bu durum, küçük yaşlardan beri dikkat edilmesi gerekli olan oldukça önemli bir durumdur.

Normalde penis, bir cilt kılıfına sarılı olarak vücutta yer alır. Bu noktada cilt, tüm penisin etrafına ve testis torbasına eşit olarak dağıtılır. Testise doğru yaklaştıkça da penis üzerindeki deri azalır. Bazı durumlarda ise penis, karnın alt kısmında yer alan yağın içine gizlenebilir. Buna da ‘‘Gömük Penis’’ adı verilir ve gömülü sünnet de bu tip vakalar için uygulanır.

Gömülü Penis ve Nedenleri

Söz konusu gömülü penis durumunun pek çok çeşitli nedenleri mevcuttur. Genellikle doğuştan olarak karşımıza çıkan bu durumun nedenleri aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Gömülü penis, gelişme sürecindeki bir fetüsteki penisin çevresini saran cilt ve yağ tabakaları ile ilgili sorunlardan kaynaklanabilir.
  • Özellikle bebeklerde, doğuştan kasık kemiğinin üzerinde olması gerekenden fazla yağ bulunması da bu durumu tetikleyebilir.
  • Penis organının testise yakın olan kısmında yeterli deri dokusunun bulunmaması da bu duruma sebebiyet verebilir.

Profesyonel gömülü sünnet işlemleri de bahsi geçen gömülü penis vakaları için alanında uzman hekimler aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Dünyanın pek çok farklı noktalarında olduğu gibi ülkemiz Türkiye’de de bu alanda hizmet sunan çeşitli markalar mevcuttur.

Cerrahi Gömülü Penis Operasyonu Hizmetleri

Özellikle gömülü sünnet hizmetleri alanında oldukça nitelikli ve başarılı seviyede operasyon hizmetleri ile öne çıkmakta olan Korkmaz Sünnet markamız, cerrahi operasyon çalışmalarıyla da tanınmaktadır. Gömük penis sünnet ameliyatı alanında uzman ve sektöründe yetkin isimlerle çalışmakta olan firmamız, pek çok çeşitli iletişim kanallarına da sahiptir. Gün içerisinde Korkmaz Sünnet Kliniği’mizin cerrahi işlemlerimize;

  • Firma web sitemiz, klinik GSM telefon numaramız, kurumsal elektronik posta adresimiz veya
  • İstanbul ili Eyüp ilçesi klinik merkezimiz üzerinden oldukça hızlı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.
Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?