tren

Ağrısız, Acısız Sünnet

Anasayfa » Ağrısız, Acısız Sünnet

Sünnet, erkeklerde cinsel organın ucunda bulunan ve idrar deliğini örten cilt tabakasının kesilerek alınması işlemidir. Genellikle çocukluk dönemlerinde yapılan sünnet, dini açıdan gerekli kılınan bir operasyondur. Bunun yanı sıra sünnetin tıbbi açıdan da faydaları bulunmaktadır.

Pek çok çocuk, sünnet olmaktan korkmakta ve çekinmektedir.

Bu durumun önüne geçebilmek için acısız sünnet olanağı sağlamaktayız.

Öte yandan bünyesinde çocuklarımızın sünnet öncesi ya da sonrasında eğlenceli vakit geçirebilmesi için çeşitli oyuncaklar, çizgi filmler ve Playstation bulunmaktadır.

Klasik Cerrahi Sünnet Nasıl Yapılır?

Sünnet, steril bir ortamda alanında uzman bir kişi tarafından gerçekleştirilir. Cerrahi sünnet sayesinde ağrı seviyesi minimum düzeyde tutulur ve iyileşme süreci hızlanır.

Sünnet kısa süren bir operasyondur ve aşamaları şunlardır:

  • Öncelikle bölge steril edilir ve uyuşturulur.
  • Ardından cinsel organın ucundaki cilt tabakası bistüri ya da makas aracılığıyla kesilir.
  • Kesme işleminden sonra kanama durumu kontrol edilir ve cerrahi dikiş atılır.
  • İşlem sırasında ağrı seviyesini en aza indirmek amaçlı lokal anestezi uygulanmaktadır.

Korkmaz Sünnet olarak, uzun yıllardır sünnet işlemini güvenilir ve hijyenik ortamlarda sağlamaktayız. Estetik ve cerrahi açıdan eğitimli ve bilgili ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

Güler yüzlü ekibimiz ve eğlenceli aktivitelerimiz sayesinde gelen çocuklar güzel vakit geçirmektedir. Böylece çocuklar ağrısız sünnet olarak mutlu bir şekilde evlerine döner.

Sünnet Hangi Yaş Aralığında Yapılmalıdır?

Sünnet işlemi yeni doğan bebeklere yapılabileceği gibi çocukluk döneminde de uygulanabilir. Ancak çocukluk döneminde uygulanacaksa, çocukları psikolojik açıdan olabildiğince az etkileyecek bir yaş aralığı tercih edilmelidir.

Pek çok uzman tarafından sünnetin 6 yaşından önce yapılması tavsiye edilir. Mümkün olduğunca çocuğun kendini bu işleme hazır hissetmesi önemlidir.

Çocukların kaygısını azaltmak ve ağrısız bir sünnet işlemi gerçekleştirmek için ise cerrahi yöntemleri kullanmak yararlı olacaktır.

Sünnet Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Sünnet operasyonu yaklaşık 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir.

Sünnet Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlem sonrası iyileşme süreci bir iki hafta aralığındadır. Genellikle ilk gün içinde ağrı, sızı ve şişlik gibi şikayetler olabilir. Bu durumda ağrı kesici takviyesi yapılmalıdır. Doğru şekilde ve uygun şartlarda yapılan bir operasyon sonrasında ağrı gibi şikayetler minimum düzeyde olacaktır.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?