tren

Yenidoğan Bebek Sünneti

Anasayfa » Yenidoğan Bebek Sünneti

Yenidoğan, bebek sünneti ebeveynlerin bebeğin sağlığı açısından erken dönemde sık tercih ettikleri bir operasyondur. Erkek çocuklarının penis ucundaki dokunun cerrahi operasyon ile alınması olarak bilinen sünnet işlemi halk arasında basit bir işlem olarak bilinse de uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sünnet işlemi ameliyathane ortamında, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Son yıllarda çocuklarını sünnet ettirmek için birçok ebeveyn kliniğimizi tercih etmektedir. Herhangi bir sağlık problemi olmayan yenidoğanların erken dönemde sünnet operasyonu geçirmesi iyileşme sürecinin kısalmasına katkı sağlamaktadır.

Sünnet operasyonunun gerçekleştirilmesi için en uygun dönem bebeğin herhangi bir sağlık problemi yok ise doğumdan sonraki gündür. Bu sayede iyileşme dönemi kısalır, erken dönemde sünnet operasyonu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Cerrahi sünnet operasyonu alanında oldukça sık tercih edilen kliniğimiz, bebeklerin acısız bir şekilde kolayca sünnet edilmesini sağlar. Aynı zamanda oluşabilecek komplikasyonları minimum seviyeye indirdiğimiz profesyonel sünnet operasyonumuz sayesinde sizler de bebeğinizin doğumunun ertesi günü kolay ve sağlıklı bir şekilde sünnet operasyonu geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Yenidoğan Sünneti

Bebek, yenidoğan sünnet işlemi alanında uzman, profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde birçok enfeksiyon riski ortaya çıkabilmektedir. Yenidoğan sünneti eğer bebeğin herhangi bir sağlık problemi yoksa erken dönemde yapıldığında ebeveynlere kolaylık sağlamaktadır. Bebeklerin iyileşme süreci daha kolay ve kısa süreli olduğundan, yenidoğan sünneti son yıllarda oldukça sık tercih edilmektedir. Yenidoğanlarda komplikasyonların görülme oranı minimum seviyededir bu nedenle sünnet operasyonu daha avantajlı hale gelmektedir. Yenidoğan, bebek sünneti;

  • Kısa sürer, kolay bir işlemdir.
  • Daha erken iyileşme sağlar.
  • Bebeğin psikolojik hasar görmesini engeller ve travma yaratmaz.
  • Enfeksiyon rahatsızlıklarından ve idrar yolu sorunlarından korur.

Bebeklerde sünnet sonrası bakım oldukça önem arz etmektedir. Evde özenli ve sağlıklı bir bakım ile bebeğin iyileşmesi yaklaşık bir hafta sürebilmektedir. İyileşme sürecinde bölgeye temas engellenmeli, bölge iyi korunmalı ve bölgenin hijyenine oldukça önem verilmelidir. Kanama ve enfeksiyon önlenmeli, varlığında kliniğimize başvurulmalıdır ancak yenidoğan sünnetlerinde bu durum oldukça az görülmektedir.

Sağlıklı ve Güvenilir Sünnet Operasyonu

Bebek sünneti erken dönemde gerçekleştirildiğinde birçok avantajı beraberinde getiren, oldukça güvenilir bir operasyondur. Yenidoğan sünneti erken iyileşmenin yanı sıra bebeklerin acısız bir şekilde bu operasyonu atlatmalarına olanak sağlar. Psikolojik baskı altında sünnet edilen çocuklarda travma oluşumu oldukça yüksektir bu nedenle sağlıklı ve güvenli bir şekilde sünnet edilmeleri gerekir. Yenidoğan döneminde gerçekleştirilen sünnet operasyonu sayesinde çocuğunuzda herhangi bir psikolojik travma oluşmadan kolayca sünnet gerçekleştirilir. Çocuğunuzun ileriki yaşamında rahat olması için yenidoğan döneminde sünnet işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Sizler de alanında uzman doktorlarımız, deneyimli ekip arkadaşlarımız ve destek personellerimiz aracılığı ile çocuğunuzun hijyen çerçevesi içerisinde sünnet işleminin gerçekleştirilmesine olanak sağlayabilir detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?