tren

Basında Korkmaz Sünnet

Anasayfa » Basında Korkmaz Sünnet
Sünnet Uygulamasında Öncü Klinik: Korkmaz Sünnet Kliniği

Bir sağlık kuruluşunda yapılması gereken sünnet, aynı zamanda çocuk cerrahları veyahut üroloji uzmanları tarafından yapılmalıdır. Penisin ucunda yer alan “prepisyum” adı verilen doku parçasının çıkarıldığı bu cerrahi işlemde dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

Sünnet Nasıl Yapılmalıdır?

Ülkemizde ve dünyada sıklıkla uygulanan sünnet, çok ciddi bir cerrahi işlem gerektirir. Küçük; fakat ciddi bir ameliyat olan sünnet, hastane ortamında hijyenik koşullar sağlanarak yapılmalıdır. Çocuğun yeni doğan döneminde de sonraki sürecinde de sünnet kliniği tercih edilerek gerçekleştirilebilir. Eğer sünnet yenidoğan döneminde yapılmıyor ise sünnet ameliyatında genel anestezi uygulaması daha doğrudur. Anestezi sağlandığı takdirde ameliyat bölgesi gerekli şekilde temizlenerek işleme başlanabilir. Ardından kanama olan bölgeye gerekli müdahaleler yapılarak kanama durdurulur. Son olarak da ameliyat yapılan bölge tıbbı koşullarla cilde uygun bir şekilde dikilir. Bu şekilde işlem tamamlanmış olur.

Sünnet Sağlık Açısından Gerekli Midir?

Toplumumuzda sünnet ameliyatının gerçekleşmesinin asıl sebebi, genel olarak dini ve gelenekseldir. Bu nedenle yapılan bu tıbbi işlemde toplumsal olarak sağlık açısından bir gereklilik aranmaz. Yine de bazı sağlık problemlerinin giderilmesi için tavsiye edilen ameliyatlardan biri olma özelliğini taşır. Çünkü sünnet, penisin hijyenini sağlar. Bu nedenle de çocuk cerrahları ve üroloji uzmanları tarafından sıklıkla tavsiye edilen tıbbi bir uygulama olma özelliği taşır.

Hangi Koşullarda Çocuk Sünnet Edilmelidir?

Sık sık idrar yolu enfeksiyonu geçiren bebeklere veya çocuklara yapılması gereken bir ameliyat olan sünnet sonucunda idrar yolu enfeksiyonu olan çocuklar, sağlıklarına yenide kavuşurlar. Sünnet, doğuştan ürolojik problemleri olan bebekler ve çocuklar için de önerilir.

Korkmaz Sünnet Kliniğinde Yapılan Sünnet Çeşitleri

Birkaç sünnet yöntemi olsa da sünnette asıl amaç penis ucunu kapatan deriyi almak olduğundan klasik ameliyat yöntemi tercih edilmelidir. Ayrıca kanamasız gerçekleşen lazerli veyahut klemp kullanılansonucu mutlu sünnet çeşitleri de mevcuttur. Öncülüğü Eyüpsultan korkmaz kliniği tarafından yapılan tüm sünnet çeşitler, başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?