tren

Eyüpsultan Sünnet Kliniği

Eyüpsultan Sünnet Kliniği
07.04.2023
870

İnsanlık tarihinden beri yapılan sünnet hala hem ülkemizde hem dünyada sık sık uygulanan bir operasyondur. Tıbbi açıdan bakacak olursak erkek çocuğunun penisinin ucunda yer alan idrar çıkış deliğini kapatarak o bölgede mikroorganizmaların çabuk üremesine yardımcı bir ortam oluşturan deri parçasının alınmasına sünnet denmektedir. Esenyurt sünnet ciddi bir cerrah işlemidir. Bu sebepten ötürü yalnızca çocuk üroloji uzmanları ya da çocuk cerrahları tarafından steril ortamlarda gerçekleştirilmelidir.

Sünnet İçin En Uygun Yaş

İstanbul sünnet fiyatları sorusundan sonra en çok sorulan sorulardan biri de sünnetin ne zaman yapılması gerektiğidir. Sünnet için tıbbi olarak sorun çıkarabilecek bir yaş aralığı bulunmaz. Sünnet teknik olarak her yaştaki kişiye yapılabilir. Fakat çocukların gelişimi hem fiziksel hem de psikolojik olarak değerlendirilmelidir. Çocukta bilincin yeni gelişmeye başladığı ve cinsel kimliğin oluştuğu dönem olan 2,5-5 yaş arası sünnet yapılması tavsiye edilmemektedir. Bu dönemde geçirilen ameliyat çocukta travmaya neden olabilir ve psikolojik olarak olumsuz etkilenebilir. Esenyurt sünnet işlemlerinin uygulanması için en uygun dönem yenidoğan dönemidir.

Yenidoğan dönemi bebeğin doğduğu ilk aydır. Bu zamanlarda yapılmayan sünnetler için ise ikinci ayın sonuna kadar sünnet yapılması önerilir. Bu süre 18. aya kadar da yükselebilir. Ancak ülkemizde ebeveynler çoğu zaman sünneti 3-6 yaş arası düşünmektedir. Bu yaş aralığında yapılan sünnet çocuğun psikolojik durumu dikkate alındığında olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Sünnet Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sünnette uygulanan uyuşturucunun etkisi 4-5 saat sonra geçecek ve ağrı oluşacaktır. Çocuğunuza antibiyotik krem, fitil ve ağrı kesici şurubu düzenli olarak vermeniz gereklidir. Bununla birlikte;

  • İlk gün çocuk aşırı hareket etmemeli ve tuvalette kendini zorlamamalıdır.
  • Sünnet külotu giyilebilir.
  • Yaranın temiz bir şekilde korunması gereklidir.
  • Sünnetten 3-4 gün sonra banyo yaptırılabilir.

Bizler Korkmaz Sünnet olarak alanında uzman doktorumuz ve profesyonel sağlık ekibimizle profesyonel bir şekilde hizmet veriyoruz. Doktorumuzun uzun yıllara dayanan tecrübeleriyle başarılı sonuçlara ulaşıyoruz. İstanbul sünnet fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için iletişim adreslerimizden irtibata geçebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?