tren

Erken Yaşta Sünnetin Yan Etkileri

Erken Yaşta Sünnetin Yan Etkileri
06.09.2020
709

Çocuklarda erken yapılan sünnetin hiç bir zararı yoktur. Aksine erken yaşta sünnet ileri yaşlardan çok daha olumludur. Çocuk üstünde hem fiziki hem psikolojik yönden olumlu etkiler oluşturur.

Sünnetin erken yaşta yapılmasının zararlı olmasından ziyade yanlış yerde ve işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılması ciddi zararlar oluşturur. Biz korkmaz sünnet ailesi olarak çocuklarınızın sünnetini en hijyenik koşullarda gerçekleştiriyoruz.

Bizim için önemli olan sizin ve çocuğunuzun sünnet sonucunda mutlu ayrılması ve sünnetin tramvatik bir duruma dönüşmemesi. Bu sebeple her türlü hazırlığımızı bu yönde yaptık.

İdeal Sünnet Yaşı

Sünnet için eğer sağlık ile ilgili bir zorunluluk yoksa en doğru zaman 2 yaş öncesi ya da 6 yaş sonrasıdır. Sağlık ile ilgili bir problem varsa bu konu elbette tekrar değerlendirilir. Değerlendirme sonucunda gerekli görülürse 2-6 yaş arası da yapılabilir.

2-6 yaş arası çocuklar bedenlerini yeni yeni tanır. Cinsiyet kimlikleri bu dönemde oluşur. Bu sebeple vücutlarından herhangi bir şeyin ayrılmasını tam olarak anlamlandıramazlar.

6 yaş sonrası çocuklara sünnet anlatıldığında bunu idrak edecek yaşa gelmiş olacaklarından hem psikolojik hem ruhsal yönden bu duruma hazır olurlar. Erken dönemde yapılan sünnette ise yani 2 yaş öncesi dönemde çocuğun vücudunu tam olarak tanımadığı döneme denk geldiği için herhangi bir problem yaşanmaz. Kısacası 2-6 yaş aralığı dışında kalan zamanlarda çocukların sünnet olmasının yan etkileri yoktur.

Çocuğun Sünnete Hazırlanması

6 yaş sonrası çocuklar sünnete hazırlanırken öncesinde sakince bu durum anlatılmalı çocuk apar topar sünnete götürülmemeli. Ruhsal olarak bir problem yaşanmaması ve ilerisi için tramvatik bir durum olmaması için öncesinde çocuk muhakkak rahatlatılmalı. Bizler çocuklarınızı eğlendirerek öncesinde konuşarak bu hazırlığınıza destek oluyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?