tren

Evde Sünnet Sağlıklı Mı?

Evde Sünnet Sağlıklı Mı?
14.01.2021
3.258

Sünnet, toplumumuzda hem dini hem sosyal temelleri olan tıbbi bir uygulamadır. Bunun yanı sıra bu uygulamanın sünnet olacak kişi üzerinde psikolojik etkisi ise oldukça fazladır. Bu nedenle bir çocuğu evde sünnet edilip edilmemesi de oldukça tartışılan konular arasındadır.

Evde Sünnet Uygulaması Çocuğunuz İçin Sağlıklı Mı?

Cerrahi ve psikolojik açıdan geniş kapsamlı olarak ele alınması gereken sünnet olgusu, sünnet olacak kişiyi tıbbi ve psikolojik açıdan etkileyebilecek bir durumdur ve evde yapılacak bu ciddi cerrahi müdahale, çocuğunuzu her iki açıdan da olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle sünnet her insanın yapabileceği bir uygulama olmadığından ve evde sünneti yapan kişi, bu konuda uzman olan kişiler kadar sünnet edilen çocuğun psikolojisini koruyamayacağından evde yapılmamalıdır. Evde yapılan sünnet, çocuğunuzun mahremiyet alanını tanımayarak onun bireysel haklarını ihlal etmektir.

Sünnet, Neden Bir Sağlık Kuruluşunda Yapılmalıdır?

Sünnetin sağlık kuruluşunda yapılmasının doğru olmasının ilk sebebi, sağlık kuruluşunun ev ortamından daha hijyenik oluşudur. Buradaki hijyenik koşullar, çocuğunuzu olası mikroplardan koruyarak onun fiziksel sağlığını riske atmayacaktır. Ayrıca evde yapılan sünnette, cerrahi müdahaleye uygun ilaç ve araç gereç eksikliği mümkünken sağlık kuruluşu size uygulama için tüm koşulları sağlar. Sünnet edilecek çocuğunuza canı acımaması için gerekli sakinleştiriciler verilir ve uygulamada en uygun cerrahi müdahale aleti ve teknik kullanılır. Oysaki evde toplu olarak yapılan sünnetlerde yanlış uygulamalar tercih ediliyor. Ayrıca çocuğunuzun mahremiyet alanına saygısızlık yapılıyor. Bu nedenle psikolojisi ise çok fazla hasar alıyor.

Evde Sünnet İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Evde gerçekleştirilen sünnetler yüzünden işlem sırasında eksik veya yanlış kullanılan ilaçlar ve araç gereçler yüzünden çocuğunuzun fiziksel sağlığı olumsuz etkilendiği gibi kişisel alanı ihlal edilen çocuğu ruhunda psikolojik olarak da derin yaralar açılıyor.

Sünnet İşleminde Alanında Öncü Olan Korkmaz Sünnet

Çocuğunuzun hem fiziksel hem psikolojik açıdan sağlığını dikkate alarak sünnet işlemini gerçekleştiren Korkmaz Sünnet İstanbul, bu uygulamada kullandığı doğru yöntem ve araç gereçle İstanbul ilinde 30 yıldır hizmet vermeyi sürdürüyor. Nitelikli ekibi ile birlikte güvenilir uygulamalarıyla çocuğunuzun her açıdan sağlığını korumaya öncelik veriyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?