tren

Esenyurt Sünnet

Esenyurt Sünnet
03.01.2023
167

Sünnet operasyonu hem sağlık açısından hem de estetik açıdan çok önemli bir işlemdir. Sünnet, penisin uç kısmında bulunan ve tıp dilinde prepisyum adı verilen sünnet derisinin uygun şekilde cerrahi yöntemlerle kesilerek alınması işlemine verilen isimdir. Bu sayede fazla deri penisten ayrılır, çocuk ilerde doğabilecek idrar yolu enfeksiyonları ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmuş olur. Sünnet hem dini açıdan, hem sağlık açısından hem de estetik açıdan oldukça önemli bir işlemdir. Yenidoğan döneminde doğumdan bir gün sonra yapılması uygundur ancak bebeğin herhangi bir sağlık problemi var ise yenidoğan döneminin ilk bir ayı içerisinde de bu operasyon gerçekleştirilebilir. Bu dönemler içerisinde sünnet operasyonu gerçekleştirilmez ise çocuğun en rahat iletişim kurabileceği yaş aralığı olan altı ve yedi yaşından sonraki dönemde sünnet işleminin yapılması gerekir. Sünnet operasyonu hakkında Esenyurt sünnet alanında oldukça başarılı olan kliniğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Korkmaz Sünnet başarılı operasyonları ile hem siz hem çocuğunuz için rahat bir nefes aldırır.

Sünnet Operasyonunun Avantajları

Sünnet işleminin sağlığa birçok yararı olduğu bilinmektedir. Esenyurt sünnet alanında başarılı operasyonlar gerçekleştiren kliniğimiz sizler için sünnet operasyonunun sayısız avantajlarından bazılarını şu şekilde sıralamıştır:

  • Sünnet işlemi, çocuğun penis bölgesini daha rahat yıkamasını sağlar. Bu sayede daha kolay hijyen sağlanır.
  • Yenidoğan döneminde sünnet işleminin gerçekleştirilmesi idrar yolu enfeksiyonunu büyük oranda azaltır.
  • Çocuğun ileriki yaşlarda yaşayacağı cinsel birliktelikte bulaşabilecek enfeksiyon riskini azaltır.
  • Sünnet, penis kanseri riskini büyük oranda azaltır.
  • Korkmaz sünnet güvencesi ile sizler de çocuğunuzun herhangi bir travma geçirmeden, psikolojik baskı altında kalmadan sakin bir şekilde sünnet işlemini geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Sünnet Sonrası Dönem

Esenyurt sünnet kliniğimiz hem sünnet esnasında hem de sonrasında çocuğunuzu gözlem altında tutarak herhangi bir komplikasyon oluşup oluşmayacağını yakından takip eder. Cerrahi sünnet operasyonu sonrası hijyenik, doğru ve sağlıklı bir bakım gerekir. Çocuğun operasyon bölgesine teması engellenmeli, dinlenmesi sağlanmalıdır. Korkmaz sünnet güvencesi ile sizler de çocuğunuzun sağlıklı, uygun koşullarda, sakin ve rahat bir şekilde sünnet olmasını sağlayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?