tren

Kovid- 19 Maske Kuralları

Kovid- 19 Maske Kuralları
11.12.2020
530

Ülkemizi hatta dünyamızı saran ve hayata bakış açımızdan tutun, alışkanlıklarımızı, oturmalarımızı, kalkmalarımızı etkileyen pandemi aynı zamanda yaşam kalitemizi ve standartlarımızı da büyük oranda etkiledi. Sevdiklerimizle aramıza kocaman mesafeler koymak zorunda kaldık. Bu süreçte maddi ve manevi olarak çok etkilendik ve hala etkilenmeye de devam ediyoruz. Özellikle daha öncesinde olmayan alışkanlıkları edindik. Bu alışkanlıklardan en önemlisi ve zorunlu olan maske takmak konusu bizleri epey zorladı. Kimimiz hala öğrenemedik, kimimiz bu konuda kurallara oldukça uyuyoruz. Peki, maske nasıl takılır? Maske takılırken nelere dikkat etmek gerekir?

Maske Takma Kuralları Nelerdir?

Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan covid-19 yüzünden maske takmak zorunlu hale gelmiştir. Maske takmanın önemli kuralları vardır. Öncelikli olarak eller kesinlikle yıkanmalıdır. Eller yıkanırken bol su ve sabun kullanmaya özen gösterilmelidir. Maskeyi yüze taktıktan sonra burnun ve ağzın tamamen kapandığından emin olunmalıdır. Meskenin burun kısmında yer alan burun teli burun bölgesine tam olarak oturtulmalıdır. Maskeye kesinlikle el sürülmemelidir. Maske toplu ortamlarda çıkarılmamalı ya da indirilmemelidir.

Pandemi ve Sünnet

Pandemi, her şeyi etkilediği gibi hastanede acil ihtiyaçları ve önemli tedavileri de etkilemiştir. Özellikle sünnet, pandemiden önce bile çok dikkat edilmesi gereken bir konuyken bu dönemde herkesi endişeye düşüren bir hal almıştır. Herhangi bir mikrop kapılıp kapılmayacağı ya da pandemiden etkilenilip etkilenilmeyeceği kafada soru işareti oluşturmaktadır. Fakat uzman kadromuz, alanında profesyonel ekibimiz sayesinde sorunsuz, sağlıklı, temiz bir şekilde hizmet vermekteyiz. Sünnetin başından sonuna kadar her türlü önlemi ve tedbiri almış olup sizlerin sağlığına önem vermekteyiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?