tren

Sünnet Yöntemleri

Sünnet Yöntemleri
12.07.2020
992

Sağlıklı bir sünnet için sünnet yöntemleri çok önem arz ediyor. Sünnet operasyonundan önce sünnet edilecek olan kişi muayene edilmelidir. Bu muayene, sünnetin sağlıklı gerçekleşmesi için hayati önem taşıyor. Sünnet operasyonu, inanç faktörünün yanında bilim noktasında da önerilen bir operasyon olarak görülüyor. Genel anestezili bir sünnet operasyonundan en az 1 hafta önce muayene olunması gerekiyor. Muayene olmak için randevu almanız gerekiyor. İletişime geçtiğiniz takdirde size en uygun randevuyu ayarlıyoruz.

Yeni Doğan Bebek Sünneti

Eğer sünnet operasyonu, bebeğin doğduğu andan itibaren 1 hafta ve 1 ay içerisinde yapılırsa bu isim veriliyor. Cerrahi olarak en çok uygun görülen sünnet yöntemi bu sünnet yöntemidir. Yaraların hızlı bir şekilde iyileşmesi, sünnet olacak kişinin korkmaması ve daha birçok husus, bu yöntemin tercih edilmesini sağlıyor. Özellikle psikolojik bir etki bırakmaması nedeniyle çok tavsiye ediliyor. Doğumun üzerinden 1 ay geçtikten sonra da başka yöntemlerin tercih edilmesi gerekiyor. Bu yöntemlerden de bahsedilecektir.

Hangi Yöntemler Kullanılıyor?

Klasik veya klipski sünnet operasyonlarında birçok yöntem kullanılıyor. Bunlardan bazıları olarak;

  • Plastik kıskaç yöntemi,
  • Gomco yöntemi,
  • Lazer yöntemi,
  • Işın yöntemi,
  • Çanlı sünnet yöntemi sayılabilir.

Personellerimiz, tüm sünnet yöntemleri konusunda son derece tecrübe sahibidirler. Sünnet olacak kişinin sağlığına göre yöntemler değişebiliyor. Hangi yöntemin kullanılması gerektiğine muayeneden sonra karar veriyoruz.

Sünnet Operasyonundan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Sünnet operasyonu sonrasında gerekli bölgeye korumalık veriyoruz. Bu korumalığa zarar gelmemesi için çok dikkat edilmesi gerekiyor. Korumalığa zarar geldiği takdirde korumalığı çıkarılıp yenisinin koyulması gerekiyor.

Sünnet Kim Tarafından Yapılıyor?

Sünnet operasyonu, ameliyat operasyonuna çok benzeyen bir operasyondur. Bu nedenle çok dikkat edilmesi gerekiyor. Sonuç olarak bu operasyonu gerçekleştiren kişinin mutlaka doktor olması gerekiyor. Üstelik bu doktorun tecrübeli bir doktor olması gerekiyor. Hizmetimizde çalışan tecrübe sahibi doktorlarımız sayesinde kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Tecrübelerimiz ve kaliteli hizmetimiz sayesinde şüphelerinizi ortadan kaldırıyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Korkmaz Sünnet Kliniği
Korkmaz Sünnet Kliniği
Merhabalar,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?